En Yeni İçerikler

SRİ LANKA

Sri Lanka ya balayı için yola çıkıyoruz. Tanıştığımız günden bu yana durmadan seyahat planı yapıyoruz. İnanır mısınız düğünümüzü bile bu yolculuğa göre planladık. Düşünün, ilk önce Sri Lanka rotası düzenlendi, sonra düğün günü alındı.  Bunu ailemiz bilmiyor lütfen aramızda kalsın SRI LANKA'YA NASIL GİDİLİR? Sri...

NASIL GEZİYORUZ?

Nasıl geziyoruz asıl mesela bu değil aslında :) Bu konu bize en çok sorulan sorular arasında; “Nasıl bu kadar gezebiliyorsunuz?” Sonra arkasından bunlar takip ediyor. * Ne iş yapıyorsunuz? *Ne kadar harcıyorsunuz? *Biz sizin gibi nasıl gezebiliriz?” HAZIR OLUN, ŞİFRELERİ VERİYORUZ

DİYARBAKIR GEZİLECEK YERLER

Dünyanın ve Güneydoğu’nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır’a hazır mısınız?

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ

Trenin en önünden makinist ile yolculuk yapmaya hazır mısınız? E hadi o zaman tren kalkıyor :)

HATAY’ DA GEZİLECEK YERLER

Hatay ev sahipliği yaptığı medeniyetler ve yemekleri ile Türkiye’nin bambaşka bir şehri. Gerçi Türkiye’deki tüm şehirlerin kendine has bir özelliği var tabi, fakat burası inanın bize bir başka. Samandağ’da maydanoz tarlasında tanıştığımız Fatih abinin dediği gibi “Hatay bir kültür şehri”.

SRI LANKA TRENLERİ

Sri Lanka'yı, En Kuzeyinden En Güneyine, En batısından En Doğusuna Trenle Gezelim mi?

DOĞU EKSPRESİ

Doğu ekspresi en popüler gezi araçlarından biri oldu. doğu ekspresi bileti bulduysanız yada bulmaya çalışıyorsanız bir hayalinizin daha peşinden gidiyorsunuz. Nereye giderseniz gidin, kalacağınız süreye ve konuma göre hava durumunu kontrol ederek çantanızı hazırlayın. Biz Şubat 2017’de gittik ve şansımıza Kars’ta da İstanbul’da da müthiş bir soğuk vardı. Doğu Ekspresi İçin Çanta Hazırlığı

VAN GEZİLECEK YERLER

van gezilecek yerlerin bir çoğuna gittik. ve van gölünün etrafını da gezdik. Bitlis Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Ağrı doğu Beyazıd İshak Paşa Sarayına kadar gezdik.

KARS GEZİLECEK YERLER

kars gezilecek yerler. Doğu Ekspresi ile 27 saatte gittiğimiz bu beyazlar ülkesi Kars da gezilecek tüm yelerini 2 günde gördük. tekrar istanbula Doğu Ekspresi ile dönüşümüzü bitirdik.

Van Gölü Ekspresi

Van Gölü Ekspresi ile van gölünün üstünden feribot ile geçtik. feribotta sadece sivil olarak biz vardık. kaptan köşkünde çay içtik. mürettebat ile yemek yedik.

LİKYA YOLU HAKKINDA TÜM DENEYİMLER

LİKYA YOLUNA ÇIKMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER, çanta ve yol hakkında ipuçları

LİKYA YOLU TURU

LİKYA YOLU TURU İÇİN 8 GÜN NELER YAPTIĞIMIZI, NELER YAŞADIĞIMIZI OKUMAK İSTER MİSİN?

ADANA GEZİLECEK YERLER

Adana gezilecek yerler yemek yedik kanyonlarda dolaştık tarihi köprülerde yürüdük. şırdan yerin kahvaltıya ciğer ile başladık.